адвокат
Бондар Валерій Миколайович

Аліменти на дитину

Аліменти виплачує один з батьків на утримання дитини до її повноліття. Порядок нарахування і виплати засобів регулюється Сімейним кодексом України, але не завжди це питання можна врегулювати швидко і без конфліктів.

Батьки можуть домовитися про виплату аліментів добровільно і обійтися без судової тяганини. Які документи потрібні і про процедуру оформлення запитайте у юриста.

Стягнення аліментів на дитину в судовому порядку, особливо якщо батько намагається ухилитися від сплати, може забрати досить багато сил і часу. При цьому суд враховує багато факторів, пов’язаних з підтвердженням батьківства, статусом батьків, станом здоров’я дитини. Тому, краще для вирішення цього питання звернутися до досвідченого юриста.

Зверніть увагу, що заяву на аліменти необхідно подати до районного суду. При цьому нараховуватися вони будуть саме з моменту подачі заяви, тому у ваших же інтересах зробити це якомога швидше .

У кожному конкретному випадку суд встановлює розмір аліментів індивідуально, але він не може бути нижче 30% прожиткового мінімуму для неповнолітнього. Враховується також кількість дітей, яких утримує батько, рівень доходів батька, стан здоров’я дитини та інші індивідуальні обставини.