адвокат
Бондар Валерій Миколайович

Присутність на допиті

Якщо вам прийшла повістка, варто заздалегідь підготуватися до зустрічі зі слідчим, навіть якщо ваш статус, на перший погляд, здається досить невинним: «свідок» або «потерпілий». Тим більше, вам потрібен захисник, якщо ви перебуваєте в ролі підозрюваного.

В українській практиці часто на допит люди викликаються в статусі «свідок», а в ході розслідування частина таких осіб стають «підозрюваними». У разі порушення справи «за фактом» всі можливі фігуранти на початку розслідування розглядаються як свідки. Але тут є і широке поле для зловживань — стаття 70 Кримінально- процесуального кодексу України зобов’язує свідка давати свідчення, в той час як обвинувачений чи підозрюваний можуть не відповідати на запитання.

У кожному разі, до допиту слід підготуватися грунтовно. Рекомендуємо відразу ж після отримання повістки звернутися до адвоката , який пояснить вам як краще поводитися в розмові зі слідчим, ознайомить з правами та обов’язками. Більш того , присутність на допиті захисника значно спростить цю процедуру. Навіть якщо ви розгубитеся або ж на вас буде здійснюватися тиск, адвокат зможе вчасно втрутитися і не дасть порушити ваші права.