адвокат
Бондар Валерій Миколайович

Визнання шлюбу недійсним

Наслідки і процедура визнання шлюбу недійсним суттєво відрізняються від розлучення. Сімейний кодекс України містить вичерпний список причин. В основному мова йде про те, що шлюб не може бути дійсним між кровними та близькими родичами (брат/сестра, кузини, тітки, дядьки, племінники і племінниці, опікуни та усиновителі ). Також якщо один з подружжя (або ж обидва) на момент укладення шлюбу вже перебував у дійсних шлюбних відносинах.

Недійсний так званий фіктивний шлюб (якщо хоча б один з подружжя не мав наміру вступати в сімейні стосунки, а використовував їх у своїх корисних цілях). Вагомими причинами є недієздатність одного з подружжя, відсутність добровільної згоди або ж не досягнення відповідного віку. Тяжка або небезпечна для близьких родичів і дітей хвороба, яку чоловік приховував до весілля, також може стати підставою для ануляції шлюбу.

Визнання шлюбу недійсним відбувається виключно в суді за наявності вагомих доказів. На відміну від розлучення, шлюб анулюється з моменту його укладення. Ця процедура зустрічається не часто і має ряд важливих особливостей. Якщо ви зіткнулися з необхідністю визнати шлюб недійсним, краще звернутися до досвідченого адвоката.